Sponsors

Regels en instructies Duinentrail 2012

Parcours

  • Het parcours is aangegeven met linten en pijlen.
  • Deelnemers die het parcours afsnijden worden uit de wedstrijd genomen.
  • Op knooppunten waar beide afstanden (14 km en 28 km) van elkaar scheiden of bij elkaar komen, zullen duidelijke borden staan om je de weg te wijzen.

Markering Trail

  • Houd er rekening mee dat de trail over openbare paden gaat en dat je andere pad gebruikers tegen kunt komen, ga daar netjes mee om en veroorzaak geen discussies. Let goed op de snelheidsverschillen met ATB-ers! Er wordt nergens het ATB pad gevolgd, maar wel een aantal keer overgestoken.
  • Bij goed weer kan het druk zijn in de Duinen (zeker in het beginstuk), dus heb enig begrip hiervoor en realiseer dat die mensen waarschijnlijk van hetzelfde genieten als jijzelf.
     

Afval

  • Elke loper neemt zijn eigen afval weer mee het bos uit. Het wegwerpen van afval in de natuur heeft diskwalificatie tot gevolg. Bij de verzorginsposten kun je eventueel wel afval kwijt.
     

Tijdslimieten

  • 14 km binnen 2,5 uur (laatste finishtijd 13.00 uur)
  • 28 km binnen 4,5 uur (laatste finishtijd 14.30 uur)

Deze limieten zijn bij normale omstandigheden voor alle getrainde lopers haalbaar.

Zelfvoorzienendheid
Dit betekent dat je naast de beschikbare verzorgingsposten je eigen drinken en eten dient mee te nemen. Dit is een kenmerk van trailrunning en heeft er onder andere mee te maken, dat het niet mogelijk is om op elke plek in de natuur een verzorgingspost neer te zetten.

  • Op de 28 km route worden 2 verzorgingsposten ingericht op het het parcours. Advies is om jezelf van voldoende vocht en eten onderweg te voorzien! Hiervoor kun je een drankgordel of een rugzak meenemen voor deze tocht, zeker bij warm weer!
  • Bij verzorgingspost 1 staat sportdrank en water in bekertjes klaar. Bij verzorgingspost 2 (alleen voor de lange trail) liggen ook bananen en peperkoek.
  • Als je een heupgordel of rugzak meeneemt, vergeet dan niet je mobiele telefoon hier ook in te stoppen om in geval van nood hulp in te schakelen.
  • Het weer aan zee kan grillig zijn. Er zijn een aantal open stukken, waar wind en/of regen vrij spel heeft. Hierdoor kun je snel afkoelen. Bij een dergelijke weersvoorspelling is het advies een regenjack mee te nemen.

Calamiteiten
Bel in het geval dat elke seconde telt altijd direct 112. Bij calamiteiten met minder hoge urgentie kunt u bellen met de EHBO coördinator. Dit telefoonnummer staat achterop uw startnummer vermeld.

Sponsors

Loop van Vlaanderen

Neem deel aan de UHT OPEN

Suunto Ambit

Webshop UltrAspire

site: IanusWeb